Voorjaar op Hillig Meer

Het is voorjaar op Hillig Meer. Veel struiken en bomen hebben fris lentegroen en ook de eerste voorjaarsbloeiers geven weer kleur. En met name de vlinders en bijen zijn daar erg blij mee.

Eén van de eerste bloemen die weer in bloei komen, zijn de paardenbloemen. Precies op het moment dat vlinders en bijen na de winter weer tevoorschijn komen. Deze insecten hebben dan dringend voedsel nodig, terwijl dat nog schaars is. De paardenbloemen vormen een welkome traktatie. Hun goudgele bloemen zitten boordevol nectar en stuifmeel dat rijk is aan eiwitten die essentieel zijn voor bijen en vlinders. Bijvoorbeeld voor de ontwikkeling van eitjes en het voeden van larven.

Dovenetels

Daarnaast zien we verschillende soorten dovenetels, zoals de witte, paarse en gele dovenetel. Hun bladeren en stengels lijken sterk op die van brandnetels, waardoor veel dieren ze met rust laten. Dat is een slim trucje van de natuur, want dovenetels prikken zelf niet. 

Hommels en bijen vinden de dovenetel erg aantrekkelijk, omdat ze dol zijn op de zoete nectar van de bloemen. Zo vormen dovenetels dus een belangrijke voedselbron voor deze insecten.

Hondsdraf

Ook hondsdraf, met zijn kleine, blauwe bloemetjes, is in de lente te zien. Deze bloemen zijn ook erg geliefd bij hommels en bijen. Zij maken er dankbaar gebruik van als vroege en waardevolle voedselbron. 

Al deze vroege bloeiers laten dus stuk voor stuk zien hoe belangrijk ze zijn in onze omgeving. Zo zorgen ze niet alleen voor de eerste kleur langs de paden, maar bieden ze ook een onmisbare eerste bron van voedsel voor vlinders en bijen en helpen ze allemaal met het in stand houden van de natuur op Hillig Meer.

Meer weten over de natuur op Hillig Meer?

Dan nodigen we je graag uit om deel te nemen aan een van onze (natuur)wandelingen. Houd hiervoor onze agenda op de website in de gaten.

 

 

 

 

 

Geplaatst in Natuur