Lezing rouw en verlies bij kinderen

Datum: woensdag 17 juni 2026 - 19.00 uur

Rouwen kinderen anders dan volwassen? Begrijpen ze wat dood betekent? Welke woorden kun je gebruiken om ze het slechte nieuws te vertellen? En wat is eigenlijk de impact van een overlijden op een (jong) kind? 

Lezing woensdag 17 juni

Verliesjuf Sonja Lassche krijgt deze en andere vragen regelmatig van ouders, grootouders, leerkrachten en pedagogen. Woensdag 17 juni staan we hier samen bij stil. 

We willen kinderen het liefst beschermen tegen verdriet en tegenslag. Toch kunnen juist ingrijpende gebeurtenissen bijdragen aan het ontwikkelen van veerkracht. Hoe beter we begrijpen wat een kind na een verlies nodig heeft, hoe beter we er voor hen kunnen zijn.

Tijdens deze avond op 17 juni deelt Sonja haar kennis en ervaring rondom rouw en verlies bij kinderen. Naast haar werk als pedagoog en leerkracht is zij systemisch rouw- en verliesbegeleider. Vanuit haar praktijk Verliesjuf & Veerkracht begeleidt ze ouders, kinderen en scholen die te maken krijgen met ziekte, afscheid en overlijden.

Praktische informatie

Wanneer: woensdag 17 juni
Waar: ontvangsthuis de Heemstee (Provincialeweg 3 in Eext)
Hoe laat: start lezing om 19.30 uur, inloop vanaf 19.00 uur
De avond duurt uiterlijk tot 21.00 uur

 

Aanmelden lezing Rouw bij kinderen

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier